Profesjonalna, rzetelna
pomoc medyczna.

Szeroki wachlarz usług medycznych
dostępnych całą dobę.

ESCAPELLE I ELLAONE TABLETKI PO STOSUNKU WE WROCŁAWIU

Obecna sytuacja prawna w Polsce utrudnia dostęp do tabletek „dzień po” kobietom, które obawiają się zajścia w ciążę. Antykoncepcja postkoitalna jeszcze do połowy 2017 roku dostępne były bez recepty. Zmiany w prawie spowodowały, że na chwilę obecną żadna antykoncepcja po stosunku nie jest dostępna bez zgody lekarza. Taka sytuacja jest utrudnieniem dla osób, które podejrzewają, że w trakcie stosunku mogło dojść do zapłodnienia. Do tej pory tzw. tabletka 72 po była bezpiecznym i niezwykle skutecznym sposobem uniknięcie ciąży.

Odpowiadamy:

  • bezpieczeństwo,
  • skuteczność do 90%,
  • niska cena,
  • wysoka dostępność.

Wbrew powszechnym opiniom, tabletki EllaOne i Escapelle dostępne są w wielu aptekach na terenie Wrocławia. Pomimo dostępności, wiele osób ma problemy z nabyciem tego środku. Wynika to z obowiązku przedstawienia recepty wypisanej przez lekarza w momencie zakupu tabletki dzień po. Z kilku powodów uzyskanie tabletek jest więc utrudnione. Po pierwsze, wiele kobiet nie może umówić się na wizytę u lekarza w przeciągu 72 godzin od stosunku. Kolejki i brak wolnych miejsc sprawiają, że czas ten może wydłużyć się nawet do kilku dni. Warto wspomnieć, że EllaOne działa do 3 dni od momentu potencjalnego zapłodnienia, a szanse na skuteczne działania antykoncepcji po każdej godzinie zmniejszają się.

Kolejnym problemem stojącym na drodze do pozyskania tabletek takich jak Escapelle jest klauzula sumienia, która pozwala lekarzom na odmowę wystawienia recepty. Wielu lekarzy odmawia w ten sposób wystawienia recepty na tabletki. Dlaczego warto wybrać EllaOne?

W takich przypadkach z pomocą przychodzi Praktyka 24 Wrocław – jesteśmy dostępni do Państwa dyspozycji przez 24 godziny na dobę. W nagłych sytuacjach dojeżdżamy do naszych klientów w celu udzielenia niezbędnej pomocy. Nasi specjaliści mogą pomóc przy szybkim wystawieniu recepty.

Tabletkę ,,po” należy przyjąć jak najszybciej, ponieważ w ciągu 24 godzin po stosunku jej działanie osiąga najwyższą skuteczność. Najpóźniej taka pigułka powinna być przyjęta do 72 godzin (w przypadku Escapelle zawierającej (levonogestrel) lub do 120 godzin (w przypadku ellaOne z octanem uliprystalu).

Różnica ta ma wynikać z odmiennych mechanizmów działania tych obu tabletek – Escapelle hamuje owulacje i utrudnia implantacje zarodka, zaś ellaOne zatrzymuje uwalnianie komórki jajowej przez jajniki, dodatkowo hamuje też owulację oraz utrudnia zagnieżdżaniu się zarodka. Warto przy tym dodać, że pigułki te nie są tabletkami poronnymi ani wczesnoporonnymi.

Antykoncepcja po dostępna jedynie na receptę. Jeśli potrzebują Państwo pomocy w jej uzyskaniu, to zapraszamy do kontaktu – jako praktyka wyjazdowa we Wrocławiu jesteśmy do usług 24h. Zapewniamy profesjonalne podejście do Pacjenta oraz pełną dyskrecję. Zapraszamy osoby z Wrocławia i okolic.

 

Praktyka Lekarska
ul. Strzegomska 196a/18
54-432 Wrocław

Infolinia: 515 273 166
E-mail: anatom-mucha@wp.pl